close
تبلیغات در اینترنت
! به وبسایت تفریحی خودم و خودت خوش آمدید

جهت دسترسی به تمام قسمتهای سایت ثبت نام کنید.

ثبت نام شما فقط 30 ثانیه طول خواهد کشید
سایت تفریحی خودمــ ـ ــ و خودتـ ــ ـ مطالب جالب و خواندنی : 10 حالتی که جهان به پایان می رسد

سایت تفریحی خودمــ ـ ــ و خودتـ ــ ـ

بشر امروز مدام در اضطراب و تشویش به سر مي‌برد. انبوه رسانه زندگی ما را تغییر داده است. در شب یلدای امسال نسل ما، مثل دو-سه نسل قبل نیست که پا زیر کرسی دراز کند و انار و شب‌چره بخورد و به داستان‌هاي مادربزرگ‌ها گوش‌دهد. احتمالا دهه شصتی‌ها و دهه هفتادی‌ها، شب چله پای شبکه‌هاي اجتماعی مشغول کامنت گذاشتن هستند یا فیلم تماشا مي‌کنند.  در همین تهران خودمان، ما همیشه دلیلی برای ترس داریم. وقتی از عابر بانک پول می‌گیریم، نگرانیم که کسی از پشت سر زورگیری…

banner
شما میتوانید با عضویت در خبرنامه ، روزانه جدیدترین مطالب این سایت را در ایمیل خود داشته باشید .

داستان های سایت
-------------------------
علمی و دانستنی ها
-------------------------
مطالب جالب و خواندنی
-------------------------
مطالب طنز
آخرین ارسال های انجمن
عنوان پاسخ بازديد آخرين ارسال
طراحی سایت برای کاهش وزن طراحی سایت برای کاهش وزن 0 1 azadehsadeghi
چرا قفل دیجیتال چرا قفل دیجیتال 0 3 avaseo
يک بالابر هيدروليکي تا چه حد ايمن است؟ يک بالابر هيدروليکي تا چه حد ايمن است؟ 0 5 asiaborjj
طراحی سایت هوانوردی طراحی سایت هوانوردی 0 3 azadehsadeghi
طراحی سایت انیمیشن سازی طراحی سایت انیمیشن سازی 0 3 azadehsadeghi
طراحی سایت کمک آموزشی طراحی سایت کمک آموزشی 0 3 mojnpco
طراحی سایت آموزش عکاسی تهران طراحی سایت آموزش عکاسی تهران 0 5 azadehsadeghi
جزئیات کوییک کوپلرهای جزئیات کوییک کوپلرهای 0 6 pishromachine
فسخ اجاره چیست ؟ فسخ اجاره چیست ؟ 0 7 yasna1
سئو کار خوب سئو کار خوب 0 5 mojnpco
آنالیز سایت رقبا آنالیز سایت رقبا 0 6 azadehsadeghi
سفارش و خرید قطعات کمیاب خودروهای بنز و بی ام و از بی بی شاپ سفارش و خرید قطعات کمیاب خودروهای بنز و بی ام و از بی بی شاپ 0 7 bbshop
درباره خردایش و دانه بندی سنگ معدن بوکسیت درباره خردایش و دانه بندی سنگ معدن بوکسیت 0 7 amscrusher
طراحی سایت طراحی مبلمان طراحی سایت طراحی مبلمان 0 9 azadehsadeghi
طراحی سایت باربری طراحی سایت باربری 0 9 mohammadjjj
طراحی دکوراسیون اداری infiBond همراه با مبلمان مدرن طراحی دکوراسیون اداری infiBond همراه با مبلمان مدرن 0 9 pyramidtarh
موارد ممنوعی که اسکان پارس برای سوئیت های مبله در نظر گرفته است. موارد ممنوعی که اسکان پارس برای سوئیت های مبله در نظر گرفته است. 0 14 eskan1
 وکیل زرنگ . . . (طنز) وکیل زرنگ . . . (طنز) 2 748 mooon
فیلم آموزش کامل گوگل ادز به زبان فارسی فیلم آموزش کامل گوگل ادز به زبان فارسی 0 13 diako98
FTP چیست و کاربرد آن در هاست و سرور مجازی چگونه است FTP چیست و کاربرد آن در هاست و سرور مجازی چگونه است 0 11 pooyany97
[Forum_Post_Title] صفحه اول انجمن | [Forum_Post_Title] ثبت نام در انجمن | [Forum_Post_Title] ورود به پنل کاربری

http://up.khodam-o-khodet.ir/Pictures/post/jaleb_va_khandani.jpg

بشر امروز مدام در اضطراب و تشویش به سر مي‌برد. انبوه رسانه زندگی ما را تغییر داده است. در شب یلدای امسال نسل ما، مثل دو-سه نسل قبل نیست که پا زیر کرسی دراز کند و انار و شب‌چره بخورد و به داستان‌هاي مادربزرگ‌ها گوش‌دهد. احتمالا دهه شصتی‌ها و دهه هفتادی‌ها، شب چله پای شبکه‌هاي اجتماعی مشغول کامنت گذاشتن هستند یا فیلم تماشا مي‌کنند.

 در همین تهران خودمان، ما همیشه دلیلی برای ترس داریم. وقتی از عابر بانک پول می‌گیریم، نگرانیم که کسی از پشت سر زورگیری کند، چون همیشه در صفحات حوادث درباره زورگیری‌ها مي‌شنویم. وقتی می‌خواهیم سوار اتومبيل شخصی شویم، نگرانیم که مبادا، یک دفعه مسافران پشت سر چاقویي زیر گلویمان بگذارند، اگر زیر باران در خیابانی خلوت مردی با اضطراب برای سوار شدن به خودرویمان دست بلند کند، هرچند انسان‌دوستی حکم می‌کند پا روی پدال ترمز فشار دهیم، اما این کار را نمی‌کنیم. آلودگی هوا مي‌تواند سرطان ریه برایمان داشته باشد و قصه پارازیت‌ها هم که مفصل است. از همه اینها بگذریم، زلزله‌اي اهر را مي‌لرزاند، ما نگران گسلی هستیم که از شمال‌غرب جنبیده و ممکن است به ما برسد و... این مصادیق ممکن است از شهری به شهر دیگر، از کشوری تا کشور دیگر فرق کند، اما در تمام دنیای امروز یک چیز مشترک است: «ترس از پایان». اهالی رسانه، چه سینما باشد چه شبکه‌هاي تلويزيوني و... خوب جنس این ترس‌ها را مي‌شناسند. نظریات فراوان و بعضا عجیب و غریبی درمورد پایان جهان وجود دارد، اما به طور کلی 12 نظریه وجود دارد که شکل پایان جهان را در دنیای معاصر رقم مي‌زند:

تغییرات اکولوژی و آب شدن یخچال‌هاي قطب شمال و جنوب:در صورت گرم شدن مفرط کره زمین و آب شدن یخچال‌هاي قطب شمال و جنوب، بسیاری از کشورها به یکباره به زیر آب فرو خواهند رفت. این نظریه تئوری نبوده و از سوی دانشمندان به ثبت رسیده است. تصور کنید که یک سوم تمامی خشکی‌هاي زمین به زیر آب فرو رفته و نسل بسیاری از جانداران، درختان و حشرات ازبین خواهد رفت. در صورت بروز چنین اتفاقی، دیگر جای کافی برای زندگی بشریت در کره خاکی نخواهد بود.

در دوران مدرسه، به یاد داریم که به ما آموختند که اطراف زمین را لایه ازن تشکیل داده که این لایه، کره زمین را از تشعشعات رادیواکتیو حفظ مي‌كند. این تشعشعات به فراوانی در فضا یافت مي‌شود، ولی تنها مقدار ناچیزی از آن به سطح زمین برخورد مي‌کنند. انسان‌ها با اینکه مي‌دانند استفاده از برخی محصولات به لایه ازن صدمه مي‌زند، اما با بی‌توجهی به این اخطارها، به استفاده از این مواد ادامه مي‌دهند. سوراخ‌هاي لایه ازن روز به روز در حال بزرگ‌تر شدن بوده و آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که اگر این لایه از بین رود، چه بلایی بر سر کره خاکی خواهد آمد؟ بلی، پرتوهای رادیواکتیو خورشید هر جانداری را نابود خواهند کرد.

برخورد اجسام کهکشانی با کره زمین: برخورد اجسام کهکشانی با کره زمین یکی از مشهورترین تئوری‌هاي موجود در مورد پایان دنیا مي‌باشد. بسیاری بر این عقیده هستند که نسل دایناسورها نیز به دلیل برخورد شهاب سنگ‌ها با زمین منقرض شد. بدین‌صورت ممکن است که چنین سرنوشتی نیز انتظار ما را بکشد و استخوان‌های ما در قرن‌هاي آینده به عنوان فسیل، مورد پژوهش و بررسی قرار گرفته شود. تئوری دیگری در همین چارچوب مي‌گوید که برخورد شهاب سنگ بزرگی با زمین، منجر به تکه شدن کره خاکی شده و این تکه‌ها همچون ماه به دور نوار مغناطیسی ستاره‌ها و یا سیارات دیگری خواهند گشت.

خاموش شدن خورشید: چندی پیش یک فیلم بر اساس این نظریه ساخته شد. این تئوری کاملا صحیح بوده و به اثبات رسیده است، فقط باید این نکته را در نظر داشت که چنین اتفاقی حدود 10 میلیارد سال دیگر اتفاق خواهد افتاد. به نظر شما، ما شاهد وقوع چنین اتفاقی خواهیم بود؟

حمله آدم فضایی‌ها به کره زمین: کتاب‌ها، افسانه‌ها و فیلم‌هاي بسیار زیادی در مورد حمله موجودات فضایی به کره زمین وجود دارد. آیا موجودات فضایی کره زمین را تسخیر خواهند نمود؟ اثبات و باور چنین نظریه‌اي بسیار سخت بوده، چراکه تا کنون شواهدی در مورد کشف موجودات زنده در فضا به ثبت نرسیده است.

انسان با دستان خودش کره زمین را به نابودی خواهد کشاند: این نظریه از دیگر نظریه‌ها به حقیقت نزدیک‌تر است. برای درک عمیق این مطلب کافی است تا رادیو یا تلويزیون خود را روشن کرده و به اخبار جهان گوش دهید. انفجار در یک منطقه، شروع حملات نظامی در منطقه دیگر، بمباران مردم بی‌گناه و... بدون شک، در صورت بروز جنگ جهانی جدید، ابرقدرت‌ها از سلاح هسته‌اي استفاده خواهند نمود. آغاز جنگ هسته‌اي کره زمین را به چرنوبيل(حادثه انفجار نیروگاه هسته‌اي چرنوبیل در کشور اوکراین و در سال 1986 میلادی رخ داد.) تبدیل خواهد كرد.

بسیاری از ادیان از پایان دنیا به آخرالزمان یادمي‌کنند. بر اساس نظریات مذهبی، این فاجعه در صورتی رخ خواهد داد که جهان از گناه اشباع شود. در برخی ادیان این مسئله با ظهور پیامبران و امامان الهی و در برخی ادیان شاهزاده تاریکی‌ها دنیا را نابود خواهد ساخت. در کل، مذاهب مختلف از روز موعودي خبر مي‌دهند که همه‌کس در برابر خداوند به جزای اعمال نیک و بد خویش در دنیا خواهند رسید.

هوش مصنوعی و ربات‌هاي متفکر جهان را دردست خواهند گرفت:بسیاری از فیلم‌هاي دنیا بر اساس این نظریه تولید شده‌اند. با نگاهی عاقلانه به پیشرفت جهان در تکنولوژی، مي‌توان به درک این موضوع پرداخت که ممکن است در آینده، رباط‌ها بر انسان‌ها چیره شوند و کره زمین را نابود سازند.

جابه‌جایی قطب شمال و جنوب با یکدیگر:جابه‌جایی دو قطب شمال و جنوب با یکدیگر منجر به تغییر حرکت کره زمین از چپ به راست خواهد شد. در نتیجه این فاجعه، نیروی مغناطیس اطراف کره زمین محو گشته و امواج کهشانی، حیات را در کره زمین نابود خواهند ساخت.

سرمای هسته‌ای:برخی به این نظریه اعتقاد دارند که با پایان سال 2012 میلادی، آتشفشان‌هاي خاموش به یکباره فعال شده و دود غلیظی اطراف کره زمین را احاطه خواهد کرد. قطر و تراکم این لایه گرد و غبار به قدری زیاد است که مانع از تابش نور خورشید به سطح کره زمین خواهد شد. به سرمای حاصل از این فاجعه زیست محیطی به اصطلاح سرمای هسته‌ای گفته مي‌شود.

تغییر مکان هسته کره زمین، خورشید و کهکشان‌ها: تغییر مکان ستارگان، سیارات و کهكشان‌هایی که به دلایلی در یک ردیف در فضا قرار خواهند گرفت مي‌تواند منجر به نابودی حیات در کره زمین شود. دلیل این موضوع مي‌تواند افزایش نیروی جاذبه خورشید و جذب ستارگان و سیارات به محور جاذبه خورشید، باشد. این نظریه به همگرایی گرانشی معروف مي‌باشد. در صورت بروز چنین واقعه‌اي چه بلایی بر سر قطب‌هاي الکترومغناطیسی زمین خواهد آمد؟ بسیاری بر این عقیده هستند که این موضوع به زودی اتفاق خواهد افتاد. لازم به ذکر است که این شاخه از علم به طور کلی مورد بررسی و تحقیق قرار نگرفته است.


21
دسامبر شاهد نمایش سیارات منظومه شمسی در فضا خواهیم بود: در تاریخ 21 دسامبر میلادی، خورشید، زحل(کیوان)، زهره، مشتری(ژوپیتر)، عطارد، مریخ و کره زمین در امتداد یکدیگر قرار خواهند گرفت و یک مسیر صاف از آغاز منظومه خورشیدی تا هسته آن یعنی خورشید را تشکیل خواهند داد. لازم به ذکر است که به غیر از منظومه خورشیدی ما، دیگر سیارات از کهكشان‌هاي مختلف نیز به همین صورت ردیف قرار خواهند گرفت. از آنجایی که بشر هنوز با چنین موضوعی یعنی تاثیر نیروهای مغناطیسی سیارات و ستارگان بر یکدیگر برخورد نکرده است، نمی‌توان عواقب ناشی از آن را پیش‌بینی نمود. برخی از دانشمندان بر این عقیده‌اند که این مساله ممکن است منجر به تغییر مکانی سیارات یا منظومه خورشیدی گردد. البته نظریه‌هاي بیشتری در مورد پایان دنیا وجود دارد که برای ذکر تمامی آنها به مدت زمان بسیاری نیاز است. با توجه به این تفاسیر، مي‌توان این نتیجه را گرفت که به تعداد انسان‌هاي کره خاکی، نظریه وجود دارد.در انتها مي‌توان به ارزیابی و جمع‌بندی نظریه‌هاي فوق پرداخته و اعلام کرد که راه‌حل بسیاری از معضلات تنها به خود ما بستگی دارد. چرا باید اکولوژی را نابود کنیم؟ چرا بدون جنگ و با صلح زندگی نکنیم؟ باید اختراعات و اکتشافات خود را کنترل کنیم. بی‌تفاوتی هرکس نسبت به کره‌زمین مي‌تواند دلیل نابودی حیات در این کره خاکی باشد.


:: امتیاز: نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

:: بازدید : 239
:: ارسال شده در: مطالب جالب و خواندنی ,
:: مطالب مرتبط: مطالب جالب و خواندنی : تا به حال بزرگترین زندان شناور در جهان را دیده اید ؟ , گران‌ترین ماده‌ها را در دنیا ! (تصویر و قیمت) , مطالب جالب و خواندنی : 10 راز بزرگ و حل نشده در تاریخ !! , مطالب جالب و خواندنی : زنانی در تاریخ ایران , مطالب جالب و خواندنی : بدشانس ترین آدم های دنیا !! , مطالب جالب و خواندنی : ارسال اس ام اس با تلفن ثابت !! , مطالب جالب و خواندنی : جواهرات سلطنتی ایران کجا هستند؟ , مطالب جالب و خواندنی : طرح فرش زیر پایتان چه نام دارد !؟ , گالری عکس های گوناگون : دختری که یا ۱۷۶ عمل جراحی خود را شبیه باربی کرده است , مطالب جالب و خواندنی : رفتار آدم های اطراف ما شبیه ... !! ,
نویسنده : خودم و خودت
تاریخ : [یکشنبه 26 آذر 1391 ] [ 12:39]
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
آخرین مطالب ارسالی
سایت دوستان تاریخ : دوشنبه 08 آبان 1391
اطلاعیه سایت تاریخ : یکشنبه 07 آبان 1391
بخش آموزش سایت تاریخ : شنبه 06 آبان 1391
اس ام اس مناسبتی : پیامک خنده دار و سرکاری ماه رمضان 97 تاریخ : دوشنبه 31 اردیبهشت 1397
مطالب جالب و خواندنی : تا به حال بزرگترین زندان شناور در جهان را دیده اید ؟ تاریخ : سه شنبه 15 اردیبهشت 1394
اس ام اس و مطالب عاشقانه : بـہ دنبـال قلبے وفادار باشیـــد تاریخ : شنبه 12 اردیبهشت 1394
ماجرای ازدواج فرزندان حضرت آدم (ع) و قتل هابیل تاریخ : شنبه 18 بهمن 1393
شاطره تاریخ : یکشنبه 28 دی 1393
مطالب طنز : شعر طنز پیامک لیلی به مجنون تاریخ : سه شنبه 06 آبان 1393
گران‌ترین ماده‌ها را در دنیا ! (تصویر و قیمت) تاریخ : شنبه 05 مهر 1393
داستان جالب : به عیسی مسیح قسم که با چند رکعت نماز خواندن کسی مسلمان نمی شود !! تاریخ : جمعه 15 فروردین 1393
user
progress عضو شويد

نام کاربری :
رمز عبور :

progress فراموشی رمز عبور؟

progress عضویت سریع
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد
easymoblog آمار مطالب
» کل مطالب : 974
» کل نظرات : 81
stat آمار کاربران
» افراد آنلاین : 1
» تعداد اعضا : 490

onlineuser کاربران آنلاین

servertime آمار بازدید
» بازدید امروز : 30
» باردید دیروز : 38
» ورودی گوگل امروز : 0
» ورودی گوگل دیروز : 0
» بازدید هفته : 2,360
» بازدید ماه : 5,127
» بازدید سال : 16,798
» بازدید کلی : 570,136
شارژ مستقیم || شارژ همراه
همراه اول|ایرانسل|تالیا
http://charge-hamrah.ir
بازار ایران
درج آگهی رایگان در بازار بزرگ ایران
http://irbazaar.com
تبلیغات شما
سایت تفریحی خودمـ ــ ـ و خودتـ ـ ــ
w w w.khodam-o-khodet. i r
RSS

Powered By
Rozblog.Com
Translate : RojPix.ir